Diş Eti Hastalıklarına iyi Gelen Şifalı Bitkiler

İnsanların %70′ i diş ve Diş eti hastalığı çekmekte;

Tüm dişlerimizi kaybetmemize sebep olacak bu rahatsızlıkları aslında millet olarak yeterince önemsemiyoruz yada üstüne düşmüyoruz bunun sonucundada çekilmez acılar, ızdıraplar, kaybolan dişlerimiz ve daha neler neler başımıza geliyor.

Biliyormusunuz Apse yapan bir dişin müdahale edilmemesi ve çok ileri noktaya gelmesi durumu yüzünden kanınıza karışan irin kalp damarınıza ulaştığınızda kalp krizi ihtimali ve felç ihtimalini artırdığı hatta bunlara sebep oluyor,

Diş ağrısı, diş ızdırabı hiçbir ağrıya benzemiyor hatta eskiler demişya diş ağrısı cehennem ızdırabından beter diye, yani çekenlerin bildiği çekmeyenlerin umursamadığı diş rahatsızlıkları hayatımızda önemli bir rol oynuyor.

Diş eti rahatsızlığı ise plak denilen tabakaların dişlerde birikmesiyle ve diş etinin aralarına girmesiyle oluşuyor genelde diş etiniz daha sağlıklıyken anlattığımız yöntemleri doğal reçete olarak kullanabilir ve Diş eti rahatsızlıklarının önüne bir nebzede olsa geçebilirsiniz,

Eğer dişlerimiz her fırçaladığımızda kanıyorsa yada diş eti şişmişse yada aşırı ağız kokunuz varsa bunlar diş eti rahatısızlığının habercisi olabilir fakat bu durumda bile çoğu zaman bu rahatsızlıklarımızı önemsemeyiz.

Buyrun size diş eti rahatsızlığına iyi gelen bazı bitkiler;

Aloe vera jeli, Yeşil Çay, Çay ağacı yağı, Sarımsak, Ada çayı gibi bitkiler gerek içerdikleri antioksidan özellikleriyle gerekse diş etini güçlendirdiği düşünmesi sebebiyle  diş ve diş eti rahatsızlıklarına doğal ilaç olarak önerilmektedir.

Siz siz olun sağlığınızın, hayatınızın kıymetini elinizdeyken bilin ve düzenli olarak belirli aralıklarla diş kontrollerine gitmeyi ihmal etmeyin.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir